İstanbul Otel Temizliği

Otel temizliği üzerinde hassasiyetle çalışılması gereken alanlardan bi

Otel temizliği üzerinde hassasiyetle çalışılması gereken alanlardan biridir. İstanbul otel temizliği denildiği zaman akla gelen az sayıda İstanbul temizlik firmaları alanında çalışanlardan biri olarak bizler işimizi titizlikle yaparız. Otel ve konaklama hizmeti veren tüm işletmelerde müşteri sirkülasyonu oldukça fazladır. Bu da iç mekanlardaki eşyalarla temas eden insan sayısının oldukça fazla olması anlamına gelmektedir. Hijyen koşulları açısından bu oldukça tehlikelidir. İstanbul otel temizliği üzerinde çalışan personelin işini dikkatle yapması bu noktada önem arz etmektedir.

                Otel odalarında yüzey kaplamaları genellikle halı vb. ürünlerle yapılmaktadır. Halı ve halı benzeri yüzey kaplamaları toz ve miteların fazlasıyla yerleşim gösterebildikleri materyallerden üretilmektedir. Bu ve bunun gibi malzemelerin temizliğinde dikkatli davranılması gerekir. Müşteriler otel odalarına genellikle ayakkabıları ile giriş yapmaktadırlar. Bu da dış mekanlarda temas etmiş oldukları bütün mikrop ve zararlı organizmaların odaların içerisine taşınması anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra odalarda nevresim takımlarının ve havluların her gün değiştirilmesi, banyo temizliğinin her gün dikkatli bir biçimde yeniden yapılması gerekir. Otel temizliğinde titiz davranılması hem müşteri hem de toplum sağlığı açısından büyük önem arz eder.

                İstanbul otel temizliği firmaları işini iyi yapan profesyonel takım arkadaşlarından oluşur. Otel ve konaklama hizmetlerinin gerçekleştirildiği mekanlarda ev gibi bireysel temizlik alanlarından farklı olarak daha kuvvetli temizlik kimyasalları kullanılmaktadır. Bu sayede mekanlarda zararlı organizma ve virüslerin çoğalması veya oluşumuna engel olunmaktadır. Buharlı temizlik makinelerinin yanı sıra yüksek çekim kuvvetine sahip elektrikli süpürgeler kullanılmaktadır. Kullanılan malzemeler periyodik olarak bakıma tabi tutulurlar. Aynı zamanda İstanbul otel temizliği firmaları kullanılan otel mobilyalarının periyodik olarak değiştirilmesinin kontrolünün de sorumludur. Değiştirilmesi gereken yatak ve banyo armatürlerinin bilgisini takip ederek zamanında otel yönetimine bildirmektedirler.

Sayfamızı Paylaşın